Naše další témata

Zde naleznete další témata, kterými se NPI ČR zabývá a mohou vás zajímat

Na koho se obrátit

Radek Melichar
Tiskový mluvčí NPI ČR 
+ 420 725 890 501
radek.melichar@npi.cz

Tiskové materiály

Ve finále prestižní SOČky porotci opět vyberou nejlepší středoškolské práce

Finálová Celostátní přehlídka a vyhodnocení nejlepších středoškolských prací v rámci soutěže Středoškolské odborné činnosti (SOČ) proběhne ve dnech 21. – 23. června v Pardubicích.

Jaká budoucnost čeká na formální a neformální vzdělávání? Odpoví plzeňská konference

Mezinárodní konference zaměřená na otázky perspektivy formálního a neformálního vzdělávání začíná ve středu 12. do čtvrtka 13. června v Plzni. Akci nabitou inspirativními workshopy a diskuzemi pořádá Plzeňský kraj a Středisko volného času Radovánek, za účasti MŠMT, Národního pedagogického institutu ČR (NPI ČR), ale také zahraničních řečníků a řady dalších renomovaných odborníků ve vzdělávání.

ČTK: Národní pedagogický institut varuje před podvodnými weby, které zpoplatňují služby Europassu

NPI upozorňuje na existenci podvodných webových stránek, které nutí uživatele platit za služby Europassu, jako je například vytvoření životopisu, které jsou běžně zdarma.

Kulaté stoly s odborníky ve vzdělávání podpoří veřejnou konzultaci revize RVP

Pro odbornou veřejnost, učitele a učitelky z terénu, stejně jako rodiče stávajících i budoucích žáků, připravil NPI ČR otevřený interaktivní informační systém k revizi RVP a online dotazník, prostřednictvím něhož může každý zájemce poslat své podněty a názory k dokumentu revize. Na podporu debaty o chystaných změnách ve vzdělávání zahájil Národní pedagogický institut sérii streamovaných kulatých stolů s odborníky ve vzdělávání.

Do práce metodických kabinetů se od začátku roku zapojilo už téměř 700 učitelů

Od začátku roku 2024 proběhlo již více než 330 setkání územních metodických kabinetů, do kterých se zatím zapojilo přibližně 700 učitelů z různých škol. Ve 35 vybraných územích po celé ČR díky tomu vznikají učící se komunity.

NPI ČR podepsal memorandum o spolupráci s Nadací České spořitelny.

Memorandum o spolupráci na novém programu finančního vzdělávání s Nadací České spořitelny posílí podmínky pro rozvoj učitelů v tématu finančního vzdělávání.