Národní plán doučování

Program, který pomáhá zmírnit negativní dopady výluky prezenčního vzdělávání v minulých letech.

Naši odborníci

Tomáš Machalík
projektový manažer
tomas.machalik@npi.cz

Petra Melecká
kontakt pro média - pro další dotazy či zprostředkování rozhovorů
petra.melecka@npi.cz

Webové stránky

Tiskové materiály

Fakulty doučují. Studenti v novém projektu přinášejí do škol novou energii

V rámci Národního plánu doučování ve školách doučovali kmenoví učitelé a také externisté, například studenti vysokých a vyšších odborných škol, které se žáky základních škol pomáhá propojovat iniciativa Fakulty doučují.

Doučování nově příchozích ukrajinských žáků

Studenti nebo absolventi českých či ukrajinských vysokých škol mohou pomoci s doučováním nově příchozích ukrajinských žáků. Na doučování lze čerpat finanční prostředky z Národního plánu doučování, musí se ovšem jednat o doučování žáků dané školy. S doučujícími je možné uzavřít DPP/DPČ.

Vypravili jsme se do škol, které doučují navzdory epidemické situaci

Školy mají plné ruce práce se zvládáním hybridní výuky, kterou přinesla další vlna covidové pandemie. Přestože se personální a časové možnosti mnohdy zhoršují, pokračuje ve školách doplňkový vzdělávací program pro rozšíření nejen znalostí žáků známý pod názvem Národní plán doučování, nyní v rámci Národního plánu obnovy.

Stránky Národního plánu doučování nabízejí školám praktickou pomoc a sdílení dobré praxe. Za první tři týdny stránky přilákaly 15 tisíc návštěvníků

MŠMT ve spolupráci s NPI ČR a neziskovými organizacemi pokračuje v Národním plánu doučování. Jeho nový web za první tři týdny od spuštění čítá 15 tisíc návštěv.

Národní plán doučování pomůže zmírnit negativní dopady výpadku prezenční výuky

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem a neziskovými organizacemi spustilo Národní plán doučování. Smyslem Národního plánu doučování je také iniciovat širokou neformální platformu škol, externích doučovatelů (jednotlivci, neziskové a jiné organizace a instituce), kteří budou intenzivně spolupracovat na poskytování co nejefektivnější podpory ohroženým dětem.

Videa

Reportáž: Doučování na Fakultní ZŠ Komenium v Olomouci, 17. 6. 2022
Reportáž: Jak probíhá doučování – ukázková hodina a učební pomůcky, 7. 12. 2021 ZŠ Staré Město (okr. Uherské Hradiště):

Národní plán doučování, Jak pokračujeme v roce 2022, 4. 1. 2022

První zkušenosti z doučování. Záznam debaty ředitelů škol o startu projektu, 15. 10. 2021