dobrá praxe

Ve finále prestižní SOČky porotci opět vyberou nejlepší středoškolské práce

Finálová Celostátní přehlídka a vyhodnocení nejlepších středoškolských prací v rámci soutěže Středoškolské odborné činnosti (SOČ) proběhne ve dnech 21. – 23. června v Pardubicích.

Jaká budoucnost čeká na formální a neformální vzdělávání? Odpoví plzeňská konference

Mezinárodní konference zaměřená na otázky perspektivy formálního a neformálního vzdělávání začíná ve středu 12. do čtvrtka 13. června v Plzni. Akci nabitou inspirativními workshopy a diskuzemi pořádá Plzeňský kraj a Středisko volného času Radovánek, za účasti MŠMT, Národního pedagogického institutu ČR (NPI ČR), ale také zahraničních řečníků a řady dalších renomovaných odborníků ve vzdělávání.

První ředitelé absolvovali program Lídra školy a ví, jak nastavovat vizi školy nebo sledovat dopad výuky na děti

Děti v českých školách se mohou těšit na 64 současných a budoucích ředitelských lídrů, kteří už ví, jak naplnit potenciál žáků a studentů. Právě totiž prošli 250hodinovým kvalifikačním kurzem a závěrečnými zkouškami pilotního běhu Lídra školy. Rozjezd programu iniciovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, které ho realizuje spolu s Národním pedagogickým institutem ČR za podpory neziskové organizace Učitele naživo.