Podpora vedení škol

Dobrou školu dělá dobré vedení.

Uvědomujeme si důležitost, ale také náročnost práce ředitelů a ředitelek škol. A chceme jim být důvěryhodným partnerem. Proto nabízíme ucelenou a kvalitní podporu pro rozvoj jejich kompetencí. Pedagogický leadership, ředitel-vizionář/ředitelka-vizionářka, vztah ředitele a zřizovatele jsou témata, která si zaslouží mediální pozornost.


Máte zájem vědět víc?


Pokud Vás téma vedení školy zajímá a chtěli byste o něm psát, podívejte se na web Vedeme školu nebo prolistujte náš časopis EduRevue. Sledujte podcasty EduRevue: Mezi námi.

Informace o naší nabídce vzdělávání: 

Kvalifikační studium Lídr školy


Kvalifikační studium Ředitel manažer

Na koho se obrátit

Radek Melichar, tiskový mluvčí NPI ČR

+420 725 890 501
radek.melichar@npi.cz  

Ve finále prestižní SOČky porotci opět vyberou nejlepší středoškolské práce

Finálová Celostátní přehlídka a vyhodnocení nejlepších středoškolských prací v rámci soutěže Středoškolské odborné činnosti (SOČ) proběhne ve dnech 21. – 23. června v Pardubicích.

Jaká budoucnost čeká na formální a neformální vzdělávání? Odpoví plzeňská konference

Mezinárodní konference zaměřená na otázky perspektivy formálního a neformálního vzdělávání začíná ve středu 12. do čtvrtka 13. června v Plzni. Akci nabitou inspirativními workshopy a diskuzemi pořádá Plzeňský kraj a Středisko volného času Radovánek, za účasti MŠMT, Národního pedagogického institutu ČR (NPI ČR), ale také zahraničních řečníků a řady dalších renomovaných odborníků ve vzdělávání.

První ředitelé absolvovali program Lídra školy a ví, jak nastavovat vizi školy nebo sledovat dopad výuky na děti

Děti v českých školách se mohou těšit na 64 současných a budoucích ředitelských lídrů, kteří už ví, jak naplnit potenciál žáků a studentů. Právě totiž prošli 250hodinovým kvalifikačním kurzem a závěrečnými zkouškami pilotního běhu Lídra školy. Rozjezd programu iniciovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, které ho realizuje spolu s Národním pedagogickým institutem ČR za podpory neziskové organizace Učitele naživo.

Do práce metodických kabinetů se od začátku roku zapojilo už téměř 700 učitelů

Od začátku roku 2024 proběhlo již více než 330 setkání územních metodických kabinetů, do kterých se zatím zapojilo přibližně 700 učitelů z různých škol. Ve 35 vybraných územích po celé ČR díky tomu vznikají učící se komunity.

Odstartovala komunikační kampaň zaměřená na podporu ředitelů a ředitelek škol

NPI ČR spouští komunikační kampaň "Vedeme školu" na podporu ředitelů a ředitelek škol. Kampaň bude akcentovat téma pedagogického leadershipu a problematiku s ním spojenou, ale má také řadu praktických výstupů v podobě nového webu, tematických podcastů nebo dalšího čísla časopisu o moderním vzdělávání – EduRevue. NPI ČR rovněž otevírá nábor do dvou kvalifikačních studijních programů – Lídr školy a Ředitel manažer.

Nový video podcast NPI ČR: Příběhy ředitelů a učitelů, kteří se odvažují učit jinak, i když to pro ně nebylo vždy snadné

Národní pedagogický institut (NPI) ČR přichází s novým pravidelným video podcastem pod názvem „EduRevue: Mezi námi“. Formát podcastu navazuje na stejnojmennou rubriku rozhovorů, která je součástí nového tištěného a webového magazínu EduRevue.

Videa

Záznam tiskové konference: Lídr školy – nové kvalifikační studium pro ředitele škol

Reportáž: Z ředitele lídrem školy (ZŠ a MŠ v Nebušicích), 31. 3. 2022

Reportáž: Lídr školy – vizionář a nositel inspirace (ZŠ Dolní Měcholupy), 29. 4. 2022

Reportáž: Jaký je rozdíl mezi ředitelem a lídrem (Lauderovy školy)