Podpora vedení škol

Dobrou školu dělá dobré vedení.

Uvědomujeme si důležitost, ale také náročnost práce ředitelů a ředitelek škol. A chceme jim být důvěryhodným partnerem. Proto nabízíme ucelenou a kvalitní podporu pro rozvoj jejich kompetencí. Pedagogický leadership, ředitel-vizionář/ředitelka-vizionářka, vztah ředitele a zřizovatele jsou témata, která si zaslouží mediální pozornost.


Máte zájem vědět víc?


Pokud Vás téma vedení školy zajímá a chtěli byste o něm psát, podívejte se na web Vedeme školu nebo prolistujte náš časopis EduRevue

Informace o naší nabídce vzdělávání: 

Kvalifikační studium Lídr školy


Kvalifikační studium Ředitel manažer

Na koho se obrátit

Radek Melichar, tiskový mluvčí NPI ČR

+420 725 890 501
radek.melichar@npi.cz  

Nový projekt Národního pedagogického institutu podpoří učitele ve vzdělávání a vzájemné spolupráci

Podpora větší spolupráce učitelů, sdílení inspirativních příkladů z praxe, webináře, pomoc při současné proměně vzdělávání nebo databáze recenzovaných ověřených zdrojů pro výuku, – to je jen stručný výčet služeb, které nabídne NPI ČR v rámci nového projektu IPs Kurikulum.

Ministerstvo školství s partnery spouští test nového vzdělávání ředitelů Lídr školy

Prvním dvoudenním setkáním odstartoval pilotní ročník Lídra školy – inovovaného programu pro vzdělávání ředitelů. Dvouleté studium vybaví budoucí a začínající ředitele dovednostmi, které nejvíce ovlivňují učení žáků. Program vznikl díky spolupráci organizace Učitel naživo a NPI ČR, kterou zastřešilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

Lídr školy připraví stovku účastníků na funkci ředitele

Až stovka budoucích ředitelů nastoupí se začátkem školního roku do nového modelu kvalifikačního studia – programu Lídr školy. Na pilotním projektu spolupracují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), Národní pedagogický institut ČR a organizace Učitel naživo.

Videa

Záznam tiskové konference: Lídr školy – nové kvalifikační studium pro ředitele škol

Reportáž: Z ředitele lídrem školy (ZŠ a MŠ v Nebušicích), 31. 3. 2022

Reportáž: Lídr školy – vizionář a nositel inspirace (ZŠ Dolní Měcholupy), 29. 4. 2022

Reportáž: Jaký je rozdíl mezi ředitelem a lídrem (Lauderovy školy)