Revize rámcových vzdělávacích programů

Důležité informace o reformě rámcových vzdělávacích programů.

Co je revize RVP a proč ji děláme?

Připravujeme reformu rámcových vzdělávacích programů (RVP), která se týká předškolního, základního a středního školství v ČR. Dokument přináší vizi českého školství pro 21. století. 

Hlavním cílem revize RVP je poskytnout mateřským, základním a středním školám jasný rámec toho, co se mají děti ve škole učit a jak je má vzdělávání připravit na život v dnešním proměnlivém světě.

Kdo na revizi pracuje?

Samotná revize RVP je kolektivním dílem, na kterém intenzívně pracujeme s pomocí stovek odborníků podle zadání Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. V expertních skupinách spolupracují jak učitelé a ředitelé z praxe, tak didaktici nebo zástupci oborových asociací a neziskových organizací. 
 

Webové stránky

Vize modernizace školství: https://revize.rvp.cz/
Proces tvorby RVP ZV a klíčové dokumenty:https://velke-revize-zv.rvp.cz/
Doplňující informace: https://www.menimeosnovy.cz/

Na koho se obrátit

Radek Melichar, tiskový mluvčí NPI ČR

+420 725 890 501
radek.melichar@npi.cz  

Chcete psát o Veřejné konzultaci revize RVP?

Tiskové materiály

Do veřejné konzultace k návrhu revize RVP se zapojilo 9 000 lidí

Téměř devět tisíc pedagogických pracovníků z terénu a dalších odborníků z oblasti vzdělávání, ale také rodičů žáků, využilo možnosti zapojit se do veřejné konzultace k návrhům revizí Rámcového vzdělávacího programu pro PV a ZV.

Stanovisko NPI ČR k článku na webu Novinky.cz: "Část učitelů změny nechce, volají po návratu k jasným osnovám", zveřejněném dne 31. 5. 2024

Národní pedagogický institut České republiky se ve stanovisku ohrazuje vůči nepřesným a zavádějícím informacím, které zazněly v článku "Část učitelů změny nechce, volají po návratu k jasným osnovám" uveřejněném webem Novinky.cz.

Kulaté stoly s odborníky ve vzdělávání podpoří veřejnou konzultaci revize RVP

Pro odbornou veřejnost, učitele a učitelky z terénu, stejně jako rodiče stávajících i budoucích žáků, připravil NPI ČR otevřený interaktivní informační systém k revizi RVP a online dotazník, prostřednictvím něhož může každý zájemce poslat své podněty a názory k dokumentu revize. Na podporu debaty o chystaných změnách ve vzdělávání zahájil Národní pedagogický institut sérii streamovaných kulatých stolů s odborníky ve vzdělávání.

Do práce metodických kabinetů se od začátku roku zapojilo už téměř 700 učitelů

Od začátku roku 2024 proběhlo již více než 330 setkání územních metodických kabinetů, do kterých se zatím zapojilo přibližně 700 učitelů z různých škol. Ve 35 vybraných územích po celé ČR díky tomu vznikají učící se komunity.

NPI ČR spouští veřejnou konzultaci k revizi RVP. Zapojit se může každý

Národní pedagogický institut předkládá k veřejné konzultaci výsledky práce odborných pracovních skupin, které se zabývaly revizí Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní a základní vzdělávání. Veřejná konzultace začíná 2. dubna a bude otevřena do 31. května 2024.

Nový video podcast NPI ČR: Příběhy ředitelů a učitelů, kteří se odvažují učit jinak, i když to pro ně nebylo vždy snadné

Národní pedagogický institut (NPI) ČR přichází s novým pravidelným video podcastem pod názvem „EduRevue: Mezi námi“. Formát podcastu navazuje na stejnojmennou rubriku rozhovorů, která je součástí nového tištěného a webového magazínu EduRevue.

Napsali o nás